Jemná merino čepice

Jako obláček, a krásně zahřeje. 

Skladem (2 ks)
Kód: 792
1 200 Kč
Kategorie: Čepice a barety
Barva: Šedá
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: S (obvod hlavy 55 - 56 cm), M (obvod hlavy 57 - 58 cm), L (obvod hlavy 59 - 60 cm)

Čepice ručně upletená ze speciálně vyrobené příze. Vlákna v ní nebyla zkroucena z několika pramenů, ale z vedle sebe poskládaných vláken byl vytvořen řetízek. Řetízková příze je velmi nadýchaná, má jemný chlup, a díky svojí konstrukci vytváří i přes svou sílu velmi lehký úplet. Zároveň se v ní drží více vzduchu, takže lépe izoluje před zimou a udrží vaši hlavu pěkně v teple. Tato konkrétní řetízková příze je pak výjimečná tím, že vznikla pouze z vláken rouna merino oveček (jiní výrobci si u řetízkových přízí vypomáhají umělými vlákny). 

Čepice má obvod 44 cm a je 21 cm hluboká. Doporučuji ji pro obvody hlavy 55 až 58 cm, tedy velikosti S až M. Díky pružnosti tohoto úpletu ji může nasadit i trochu větší hlava (L, 59 - 60 cm), ale nošením se pak čepice vytáhne.  

Na lemu je podobně jako knoflík přišité písmeno "a" vytisknuté na 3D tiskárně z recyklovatelného dřevěného filamentu (složení PLA + dřevěná vlákna). 

Podobně jako u jiných vlněných výrobků je třeba opatrnosti při praní. Nejlépe je vyprat jej ve vodě pokojové teploty, použít jen malé množství přípravku na vlnu, nechat alespoň půl hodiny namočený a jemně jej promačkávat, posléze máchat ve vodě stejné teploty. Ždímejte mačkáním, ne kroucením, ještě za mokra tvarujte, a sušte volně rozložený ve vodorovné poloze. Máchání můžete vynechat pokud použijete šetrný prací prostředek Eucalan