Šálu v květnu? Jo!

Prozatím to nejjemnější, co dokážu utkat. Ručně barvená příze, 70 % alpaka a 30 % hedvábí.

Na co se můžete těšit na nejbližších trzích, na Dyzajn marketu Léto 26. – 27. května a na SLOU Days 15. – 17. června? 

Sledujete-li mě na sociálních sítích, nebo pokud jste se někdy stavili na stánku, nejspíš víte, že se snažím tkané šály a plédy přizpůsobit aktuálním ročním obdobím. Takže v zimě u mě najdete víc huňatých skorodek a v létě zase spíš lehké plédy. Ale to neznamená, že by šála ode mě byla určená jen pro jednu sezónu – naopak doufám a dělám vše proto, aby sloužila ještě vašim vnoučatům. A vlnu navíc považuji za materiál do každého počasí. Sama i v létě nosím pléd, který běžně nabízím jako zimní. Nemám ráda klimatizaci a průvan, takže ho házím přes krk třeba při jízdě autem nebo v metru. Beru si ho na večerní pivo na zahrádce – dá se na něj sednout na trávu nebo ho přehodit přes ramena, když se po setmění ochladí. A naopak jsem se setkala s některými z vás, kdo i v zimě preferujete jemnější a lehčí tkaninu, třeba proto, že váš kabát má velký hřejivý límec. Nebo k formálnějšímu oblečení na společenské akce. 

V posledních týdnech ale každopádně tkám spíše tenčí kousky – pořád u mě vede vlna, respektive merino, ale v jemnějším provedení. V těsném závěsu je směs alpaky a hedvábí. Mám několik kousků z divokého hedvábí, s jemnou nopkovou strukturou a leskem. V těchto dnech jsem se vrhla na pruhované kousky z recyklovaného denimu. U téhle příze udává výrobce minimálně 95 % bavlny, ale vzhledem k tomu, že vznikla upcyklací z použité džínoviny, nemůže zaručit naprostou čistotu vlákna. 

No a právě včera dorazila zásilka jemných šálek a bytelných tašek z organické bavlny, na které bych chtěla začít dělat kyanotypie. Bohužel s několikatýdenním zpožděním, takže jsem propásla spoustu dní bez mráčku. Ale snad stihnu alespoň několik z nich osvítit.  

0

Your Cart