Silnější čepice

Na pořádně zmrzlou hlavu. 

Skladem (1 ks)
Kód: 794
1 200 Kč
Kategorie: Čepice a barety
Barva: Modrá, Šedá
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: S (obvod hlavy 55 - 56 cm)
PB168277
Novinka

 

Čepici jsem upletla z kombinace dvou naprosto rozdílných přízí - čisté vlněné silnější jednonitky ve světle šedé, a tenké chlupaté tmavomodré příze složené z mohéru (75 %) a hedvábí (25 %). Při pletení se kolem sebe příze různě kroutily, a vznikl tak nepravidelný melírový vzor. 

Čepice má obvod 44 cm a je vysoká 23 cm. Doporučuji ji pro velikosti hlavy 55 - 56 cm (S), i při hlubokém nasazení přes uši zbude na temeni kus čepice na překlad. 

Na lemu je podobně jako knoflík přišité písmeno "a" vytisknuté na 3D tiskárně z recyklovatelného dřevěného filamentu (složení PLA + dřevěná vlákna). 

Podobně jako u jiných vlněných výrobků je třeba opatrnosti při praní. Nejlépe je vyprat jej ve vodě pokojové teploty, použít jen malé množství přípravku na vlnu, nechat alespoň půl hodiny namočený a jemně jej promačkávat, posléze máchat ve vodě stejné teploty. Ždímejte mačkáním, ne kroucením, ještě za mokra tvarujte, a sušte volně rozložený ve vodorovné poloze. Máchání můžete vynechat pokud použijete šetrný prací prostředek Eucalan