Starorůžová čepice se lnem

Jemná barva a jemná kombinace přírodních vláken. 

Skladem (1 ks)
Kód: 787
1 200 Kč
Kategorie: Čepice a barety
Barva: Růžová
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: S (obvod hlavy 55 - 56 cm), XS (obvod hlavy 53 - 54 cm)
PB168254
Novinka

Ručně pletená čepice z příze v neobvyklém složení - kombinaci jihoamerického merina (65 %) a neběleného lnu (35 %). Při šetrném ručním barvení len nevstřebal barvu stejně jako merino, a tak nechává v celku úpletu jemné bílé detaily. Celku příze pak dodává jemný lesk. Použila jsem na ni stejný materiál jako v útku šály č. 492, a barevně také sedí s jednou z barev tohoto kousku. 

Čepice má obvod 42 cm a je hluboká 21 cm. Doporučuji ji pro hlavy o obvodu 53 až 56 cm, tedy velikosti XS a S. Hluboko nasazená schová uši i čelo, nízko nasazená dovolí drobný sklad na temeni hlavy. 

Na lemu je podobně jako knoflík přišité písmeno "a" vytisknuté na 3D tiskárně z recyklovatelného dřevěného filamentu (složení PLA + dřevěná vlákna). 

Podobně jako u jiných vlněných výrobků je třeba opatrnosti při praní. Nejlépe je vyprat jej ve vodě pokojové teploty, použít jen malé množství přípravku na vlnu, nechat alespoň půl hodiny namočený a jemně jej promačkávat, posléze máchat ve vodě stejné teploty. Ždímejte mačkáním, ne kroucením, ještě za mokra tvarujte, a sušte volně rozložený ve vodorovné poloze. Máchání můžete vynechat pokud použijete šetrný prací prostředek Eucalan