Světle modrá vlněná čepice

Jemná barva a jemná příze. 

Skladem (2 ks)
Kód: 791
1 200 Kč
Kategorie: Čepice a barety
Barva: Modrá
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: S (obvod hlavy 55 - 56 cm), M (obvod hlavy 57 - 58 cm)

Ručně pletená čepice z čisté vlněné příze s nepravidelnou tloušťkou - i výsledný úplet má pak nepravidelnou strukturu s místy vystupujícími většími oky. Sice se nejedná o merino, ale přesto je tato vlna krásně jemná a téměř nekouše. 

Čepice má obvod 45 cm a hloubku 22 cm. Doporučuji ji pro obvody hlavy 55 až 58 cm, tedy velikosti S a M. Hloubka je dostatečná na zakrytí učí a čela, při méně hlubokém nasazení vám dovolí na temeni hlavy drobný ohyb. 

Na lemu je podobně jako knoflík přišité písmeno "a" vytisknuté na 3D tiskárně z recyklovatelného dřevěného filamentu (složení PLA + dřevěná vlákna). 

Podobně jako u jiných vlněných výrobků je třeba opatrnosti při praní. Nejlépe je vyprat jej ve vodě pokojové teploty, použít jen malé množství přípravku na vlnu, nechat alespoň půl hodiny namočený a jemně jej promačkávat, posléze máchat ve vodě stejné teploty. Ždímejte mačkáním, ne kroucením, ještě za mokra tvarujte, a sušte volně rozložený ve vodorovné poloze. Máchání můžete vynechat pokud použijete šetrný prací prostředek Eucalan