"A&E" pléd č. 902

Jedinečné barvy Emiteri na jedinečném materiálu.

Skladem (1 ks)
Kód: 877
3 300 Kč
Kategorie: Merino šály a plédy
Barva: Černá, Rezavá, Vínová, Hořčičná
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný

Po necelém roce se opět vracím ke spolupráci s českou nezávislou (a dle mého názoru nejlepší domácí) barvířkou Janou Slámovou a její značkou Emiteri Yarns. Tentokrát jsme vybraly výjimečný materiál - tenkou směs merina (60 %), jačí srsti (20 %) a hedvábí (20 %). Příze je původně nebělená a díky pětině velmi tmavě hnědého jačího rouna má celkově světle hnědý nádech. Barvením na tento podklad vznikají hluboké a syté barvy, které Jana jedinečným způsobem kombinuje. Tkaní s takovou přízí je pak obrovská radost, a ten jen zbývá poslat tuto radost dál, do šatníku některé nebo některého z vás. 

 

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý, a na obou koncích má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem