Kurzy a dílny

Tvorba // anniné: Kreativní tkací dílny

Tvorba Store, Veverkova 28, Praha 7
Tkaní patří k nejstarším řemeslům a v různých podobách jej najdeme snad v každé minulé i současné lidské kultuře. Mohlo by se zdát, že ke tkaní je potřeba nákladné a objemné vybavení. Ale ve skutečnosti k němu stačí jednoduché nástroje a pomůcky, z nichž některé si můžete vyrobit sami z běžných věcí, které najdete doma.

Dílny jsou určeny pro dospělé a děti od 12 let, 4 až 6 účastníků, předchozí zkušenosti ani speciální dovednosti nejdou nutné. We do speak English. Psí společníci vítáni.

Podrobnosti k jednotlivým kurzům budou zveřejněny vždy s přibližně třítýdenním předstihem na Facebooku Tvorba Store a anniné. Pro přihlášení pište na email anna@annine.cz, po potvrzení volného místa budete vyzvání k uhrazení účastnického poplatku. Teprve po zaplacení bude místo rezervováno.

Kurzy povede a doplňující informace může poskytnout Anna Batistová, telefon 723534441, email anna@annine.cz, FB anniné, IG anniné.

Sobota 16. 2. 2019, 14:00 – 17:00 Tkané maličkosti

Vyrobte si jednoduchý stávek z kartonu a utkejte si záložku do knihy, náramek, přívěsek na klíče, podtácky nebo jednoduchou taštičku na drobnosti.

Cena 550 Kč, veškerý spotřebovaný materiál a zapůjčení vybavení v ceně.

Sobota 16. 3 2019, 14:00 – 17:00 Tkané šperky

Vyzkoušíme různé způsoby výroby náušnic, přidáme tkanou brož, náramek nebo přívěsek na náhrdelník. To vše technikami bez tkalcovského stavu nebo s velmi jednoduchým kartonkovým stávkem.

Cena 550 Kč, veškerý spotřebovaný materiál a zapůjčení vybavení v ceně.

Sobota 13. 4. 2019, 14:00 – 17:00 Bezešvé tkaní na formě

Za pomocí formy z polystyrenu nebo kartonu utkáme pouzdro nebo taštičku „jedním tahem“ – na mobilní telefon, na brýle, líčení, šperky… Beze švů a bez dalších nutných úprav.

Cena 550 Kč, veškerý spotřebovaný materiál a zapůjčení vybavení v ceně.

Sobota 11. 5. 2019, 14:00 – 17:00 Malé tkané doplňky

Z tričkové příze si vyrobíme psaníčkovou kabelku nebo taštičku na drobnosti. Vyrobíme si k nim tkané poutko, střapcové, bambulkové nebo drhané ozdoby, a vytkávaný nebo uzlový knoflík.

Cena 550 Kč, veškerý spotřebovaný materiál a zapůjčení vybavení v ceně. Můžete donést vlastní stará trička k upcyklaci.

Sobota 8. 6. 2019, 14:00 – 17:00 Tkaní do bytu

Přidejte svému obydlí trochu textilní měkkosti! Budeme vyrábět obtkávané květináče (případně i s popruhy pro zavěšení), textilní podtácky a podložky pod nádobí, nebo prostírání.

Cena 550 Kč, přineste prosím vlastní květináč nebo obal na květináč, ostatní spotřebovaný materiál a zapůjčení vybavení jsou v ceně. Můžete donést vlastní stará trička k upcyklaci.

0

Your Cart