Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Bavlněný pléd č. 623

Nejjemnější organická bavlna v jemné narcisové žluté. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 715
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá
Materiál: Organická bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Tenký a lehký pléd v organické bavlně, kterou jsem nejen setkala, ale také nabarvila. V osnově jsem použila tenčí přízi složenou z několika nitek, v útku silnější jednonitkovou a velmi jemnou přízi. Pléd vzhledem ke svému materiálu a síle tolik nezahřeje, je ale ideální pro ty z vás, kdo hledáte alternativu k živočišným přízím nebo velmi lehký letní kousek. Vzhledem k metodě barvení příze před tkaním v přadenech není barva souvislá, ale pohybuje se mezi několika podobnými odstíny světle žluté. 

Pléd je 52 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Bavlna sice není tak náchylná k poškození při praní jako vlna, přesto doporučuji tento kousek prát opatrně. Nejlépe v ruce ve vlažné vodě, s malým množstvím pracího prostředku na jemné prádlo. Neždímejte kroucením, ale spíš pomačkáváním, sušte volně rozložený a pokud preferujete hladší vzhled oproti jemně pomačkanému, vyžehlete. Před žehlením ale doporučuji teplotu žehličky ozkoušet na okraji šálu nebo na jedné z třášní. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu