Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Chlupatý pléd č. 787

Společník, který vám prosluní každý den. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 667
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá
Materiál: Vlna alpaka, Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Bavlna
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Široký pléd ze dvou přízí, které jsem obarvila do stejných odstínů žluté. V osnově jsem použila tenčí hladkou směs merina (80 %) a hedvábí (20 %), v útku silnější chlupatou směs alpaky (38 %), bavlny (37 %) a merina (25 %). Díky útku, jehož delší vlas vyplňuje mezery mezi jednotlivými vlákny, je šála na svou velikost lehká, přestože je huňatá a hřejivá. Směs těchto přírodních přízí je jen málo kousavá a pléd je vhodný k celoročnímu nošení - v zimě jej nahrnete v objemném tunelu blíže ke krku, v létě přehodíte přes ramena. I těch nejzamračenějších dnech si s ním budete nosit své vlastní sluníčko. 

Pléd je 72 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu