Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd č. 520

Ručně barvené jemné buretové hedvábí. 

Skladem (1 ks)
Kód: 203
3 100 Kč
Kategorie: Čisté hedvábí a směsi s hedvábím
Barva: Žlutá, Růžová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný

Pléd z buretového hedvábí ručně barveného do žlutých a růžových odstínů, které setkáním do osnovy a útku vytváří nepravidelný vzor. Buretové hedvábí má hrubší strukturu a je méně lesklé nežli hedvábí morušové, o to víc v něm vynikne ruční zpracování tohoto kousku. 

Pléd je 5č cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 15 cm dlouhé třásně. 

Jako většina výrobků z přírodních vláken pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu a hedvábí. U tohoto konkrétního kousku doporučuji také alespoň při pár prvních praních přidat ubrousky pro zachycení zbytkové barvy. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu