Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd č. 891

V létě chladí, v zimě hřeje. A pořád sluší.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 884
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Šedá, Růžová, Fialová, Tyrkysová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Pléd utkaný z mého oblíbeného buretového hedvábí. Oproti morušovému hedvábí se méně leskne a má nepravidelnou nopkovou strukturu, která je dle mého jako stvořená pro ruční tkaní. Tento konkrétní kousek jsem utkala z šesti barev, šedé, dvou odstínů tyrkysové, modré, fialové a tmavé starorůžové, které jsem v osnově i útku uspořádala tak, aby vytvářely pravidelné, asi 9 cm velké kostky. 

Pléd je 53 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky vyžaduje i tento hedvábný pléd pozornost při praní. Péče je obdobná jako u vlny. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu