Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd s ramií č. 636

Exotický materiál v jemných pastelových barvách.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 499
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Červená
Materiál: Hedvábí morušové, Ramie
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

Pléd kombinující dvě vlákna, která dala světu Asie - hedvábí a ramii. Ramie, z 30 % zastoupená v osnově tohoto kousku, je kopřivovitá tropická rostlina a patří k nejstarším, která lidé používali k získání vláken. Druhým vláknem je hedvábí - tvoří zbytek osnovy a celý útek. V útku je ovšem ručně odvíjené a nebělené, takže si drží krásnou surovou strukturu s občasnými nopky a vyplňuje tkaninu. Obě příze jsem nabarvila světlými pastelovými barvami, které se jemně prolínají a přecházejí, celkový barevný dojem je světle žlutý. 

Pléd je 53 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky, i hedvábný pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu