Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírová šála č. 871

Ručně předená, ručně tkaná, ručně barvená a kašmírová. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 868
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Čistě kašmírová šála, na kterou jsem velkou část příze také napředla. Na osnovu jsem použila tenounkou, strojově upředenou světle modrou kašmírovou přízi. Celku šály pak dominuje silnější příze, mnou vlastnoručně upředená, opět z čistého kašmíru. Na tu se mi podařilo získat drobné zbytečky kašmírového rouna, které už se nevyplatí zpracovávat strojově a tak jsou v rámci strojových přádelen považovány za odpad. Snažila jsem je využít beze zbytku - a tak tu najdete dva různě široké pruhy z různě silné příze, s nepravidelnou strukturou. Žlutá příze byla původně směsí různých odstínů bílé, krémové a béžové, které jsem se rozhodla sjednotit ručním barvením syntetickými barvami. 

Šálu využijete po celý rok. V teplejších měsících ji můžete jen přehodit přes jedno rameno, dát kolem krku a nechat splývat podél klop saka nebo baloňáku, ale třeba taky uvázat kolem pasu. V chladnějším období ji obtočíte několikrát kolem krku nebo nachumláte do hlubokého výstřihu kabátu. Díky tomu, že příze osnovy je velmi tenká a spotřebovala jsem ji tak velmi málo na gramy, a díky velmi příznivě ceně odpadních kašmírových česanců, vychází i při vysoké míře ručního zpracování cena tuze příznivá. 

Šála je 30 cm široká, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu