Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Kašmírový pléd č. 852

Kostkovaný a nadčasový.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 827
4 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová, Šedá
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Kašmír je láska. Je to ten nejúžasnější přírodní materiál. Ale taky to bývá velký a ne vždycky rovný byznys. Proto jsem nadšená, že se mi podařilo najít a získat kvalitní čistě kašmírovou přízi přímo z přebytků italských přádelen a pletáren, a i přes ruční zpracování udržet relativně nízkou cenu. Tkát těchhle pár kousků byla radost, a já doufám, že radost bude pokračovat i u jejich nových majitelů. 

Tento pléd jsem utkala ze silnější kašmírové příze ve třech barvách: béžové, středně šedé a tmavě modré. Uspořádala jsem ve v osnově do tří stejně širokých bloků a v útku nepravidelně tak, aby společně vytvářely nepravidelné obdélníky. Pléd je 72 cm široký, 206 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. Celkem má váhu něco málo přes 350g, ale hřejivý by měl být jako dvojnásobně silná vlněná šála. Příze nebyla uměle měkčena, jak se děje u některých kašmírových výrobků. Ze začátku tedy může působit jako trochu tvrdší, ale s časem bude postupně měknout, a absence umělého měkčení se vrátí na její prodloužené životnosti. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu