Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Lehounká šála č. 584

Červánková co do barev i lehkosti. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 197
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Růžová, Červená
Materiál: Vlna alpaka, Hedvábí morušové, Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

Lehká šála využívající různých typ barvení u dvou přízí. V osnově jsem použila přízi barvenou ručně v přadenu tak, že na vanilkovo-růžový podklad přicházejí tmavší, až hnědavá místa. V útku pak přízi s pomalým barveným přechodem od béžové, přes růžovou až k červené. Sama jsem při plánování byla zvědavá, jak to celé dopadne, a nakonec tohoto experimentu rozhodně nelituji! Použité příze jsou tenké, takže výsledek je lehký a vzdušný. Kousek tak využijete různým způsobem více méně celoročně (přes ramena nebo nahrnutý ke krku), nebo v klimatizovaných prostorách. 

Osnova: 70 % alpaka, 30 % hedvábí; útek: 100 % vlna.

Šála je 56 cm široká, 205 cm dlouhá a na obou koncích má 15 cm dlouhé kroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu