Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 841

Romanticko-melancholická cesta tam a zase zpátky. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 821
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Béžová, Vínová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Barevný přechod
Položka byla vyprodána…

Pléd využívající v osnově jednobarevnou neutrální přízi a v útku příze nabarvené ručně s tzv. fade, které přecházejí mezi jednotlivými barvami. Tenčí osnova je ze směsi merina (60 %), hedvábí (20 %) a jačí srsti (20 %), a je nebělená, má tedy světle hnědou barvu kterou jí dává jačí pětina. O kousek silnější jednonitka v útku je z čistého merina. Nabarvila ji Jana Slámová (Emiteri Yarns) v sadě pod názvem Melancholic Romantic. Je tvořena deseti barvami přecházejícími postupně od tmavě zelené do tmavě vínové, přes tyrkysové a starorůžové odstíny. Barvy jsem za sebou zařadila v pruzích širokých asi 18 cm, a poté v užších pruzích znovu přechod na jednom z konců šály téměř celý zopakovala.

Pléd je 55 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 16 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu