Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd "Patina" č. 810

Ručně tkaný pléd z ručně barvené příze. Jedinečný. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 654
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

Pléd z jemného středně silného merina, které obarvila Jana Slámová pod značkou Emiteri Yarns, a já jej pak setkala. Barevnost má v Janině vzorníku název "Patina" a střídají se v ní jemně pastelové tyrkysové a béžové tóny, s občasnými tmavšími akcenty. Jana patří podle mne k nejtalentovanějším domácím barvířkám, každá její barevnost je promyšlená a vyvážená, a tkát s ní (i plést) je obrovská radost. Pléd využijete spíše v chladnějších obdobích, ale ty zimomřivější z vás možná i celoročně. Je to výborný a všestranný společník do klimatizované kanceláře, ale také na cesty nebo k zahřátí v pohodě domova. 

Pléd je 52 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému plédu či šále přidávám zdarma prací prostředek Eucalan v malém balení pro jedno ruční praní (5ml, více zde). Pokud máte zájem o konkrétní vůni, připište mi ji prosím do poznámky k objednávce. Pokud necháte políčko prázdné, vyberu za vás.

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu