Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s jačí srstí č. 746

Jemná a přitom hřejivá modrá nádhera. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 199
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem ručně nabarvila a utkala ze směsi merina (60 %), hedvábí (20 %) a jačí srsti (20 %). V této kombinaci je příze výjimečně funkční - většinové merino jí dává objem, jak hřejivost, a hedvábí jemnost a lesk. Světle modré, kterou jsem přízi obarvila, dává původně světle hnědá nebělená příze hloubku a ve svtělejších místech hnědá mírně prosvítá. Byť je tedy pléd jednobarevný, rozhodně není nudný. 

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu