Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s jačí srstí a hedvábím č. 807

Lehký, jednoduchý, elegantní, nadčasový. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 710
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Hořčičná, Přírodní
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Pléd utkaný z nádherné směsi merina (60 %), hedvábí (20 %) a jačí srsti (20 %). Většina plédu je v přírodní světle hnědé barvě, kterou celé přízi dodává podíl jačí srsti (samostatně tmavě hnědá), ale v osnově i útku jsem prostřídala se stejnou přízí obarvenou na žluto tak, aby vytvářela pravidelné cca 9 cm velké čtverce. Příze je díky svému složení hřejivá, jemná, a lehce lesklá. Takže byť pléd patří k tomu nejtenčímu co dokážu utkat, využijete jej i ve studenějších měsících. Při větší zimě jej nařasíte blíže ke krku jako šálu, v teplejších přehodíte přes ramena třeba i ke květovaným šatům nebo pro formální příležitosti. Vzor a barevnost jsou unisex, ale u mužů kteří se nepravidelně holí může strniště tkaninu poškodit (efekt "suchého zipu"). 

Pléd je 56 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu