Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd se vzorem ikat č. 1136

Tradiční technika, moderně zpracovaná.

Skladem (1 ks)
Kód: 2195
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Bílá, Tyrkysová, Petrolejová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ikat

Pléd z úžasně měkké a hřejivé směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %), ve velmi jemně skané přízi, která je v hotové tkanině obláčkově nadýchaná. V osnově jsem použila její silnější variantu a po nasnování ji obarvila technikou ikat. Ta pracuje se zakrýváním částí osnovy před barvením tak, aby po setkání nebarvené části vytvářely předem naplánované obrazce. V tomto případě se jedná o obdélníky a čtverce (s pro ikat charakteristickými neostrými okraji) rozdělené či oddělené čistě černými pravidelnými podélnými pruhy. Vzorující osnova i jednobarevný útek mají temně tyrkysovou, až petrolejovou barvu.  

Pléd nejlépe vynikne v kombinaci s jednoduchým outfitem, ať už formálním či městským. Při správném stylingu může působit jako šperk.  

Pléd je 45 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu