Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd z tibetské ovčí příze č. 819 a/nebo čepice

Unikátní příze ze střechy světa. 

Varianta
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: 749/POU2 749/POU 749/SAD Zvolte variantu
1 400 Kč 4 300 Kč 5 300 Kč od 1 400 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Žlutá
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Kostky

Jakmile jsem si o téhle přízi přečetla, prostě jsem ji musela zkusit na tkaní. I přes její vyšší cenu. Rouno je získané eticky z jedinečného druhu tibetských ovcí volně se pasoucích ve výškách nad 4000 metrů nad mořem. Výrobci příze ji vykupují od nomádů, kteří ovce stříhají šetrně ručně a v souladu s jejich životním cyklem, a k barvení a předení ji převážejí do italského města Biella, tradičního centra textilní výroby v podhůří Alp. Příze je nádherně nadýchaná a neuvěřitelně hřejivá, jemně se leskne a v porovnání s jinými plemeny ovcí jen málo kouše. Není sice na omak tak hebká jako například merino, ale díky svému charakteru dovolila vzniknout univerzálnímu kousku s dlouhou životností. 

Rozhodla jsem se kombinovat dvě barvy této příze - šedavou cladonia (dutohlávka) a zlatavou calendula (měsíček). Každou polovinu osnovy jsem natáhla v jedné z těchto barev, a v útku je pak střídala v 11 cm širokých pruzích. Tato kombinace pak vytváří výrazný pravidelný vzor.

Pléd je 54 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

A protože mi po tkaní zbylo trochu od obou barev, rozhodla jsem se k šále uplést také čepici - pro ty z vás, kdo rádi kombinujete. Čepice střídá obě barvy v pruzích širokých přibližně 3 cm. Čepice má obvod 46 cm, ale díky pružnosti úpletu je vhodná pro obvody hlavy 53 až 56 cm, tedy přibližně velikosti hlavy XS a S. Je vysoká 24 cm, takže i při hlubokém nasazení na hlavu pořád zbude kousek vrcholku na přehnutí na temeni. 

Šálu a čepici dohromady nabízím za zvýhodněnou cenu, ale můžete si je také pořídit zvlášť. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu