Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pruhovaný pléd č. 583

Fialová a zelená v chlupatém výrazném kousku. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 229
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Fialová
Materiál: Vlna alpaka, Hedvábí morušové, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Pléd kombinující dvě příze podobného složení, ale docela odlišného vzezření. V osnově jsem použila hladkou směs alpaky (70 %), morušového hedvábí (20 %) a kašmíru (10 %) v ručně barvených odstínech zelené a fialové. V útku pak přízi, kde je dlouhý vlas alpaky (77 %) zpevněn hedvábným jádrem (23 %), a to v v přibližně 10 cm širokých tmavě zelených a fialových pruzích. Pléd je sice lehký, ale díky "chlupatému" útku tvoří krásný objem a lehce neprofoukne.  

Pléd je 58 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé zakroucené třásně. . 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu