Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Robustní vytkávaná šála E040

Tenká osnova a ručně předený útek v symfonii měkkosti a pohodlí. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 888
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Šedá, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Pruhy, Nepravidelný, Jedna barva
Položka byla vyprodána…

 

Šála využívající kontrast mezi osnovou a útkem. Tenounká šedá osnova (70 % merino, 30 % kašmír) se kříží se silnou, ručně do spirály předenou vlněnou přízí, která je ve dvou širokých blocích ponechaná světle šedá (a světle šedou obtočená a zpevněná) a ve dvou ručně nabarvena do tmavě šedého a hořčičného melíru (a v nich obtočena do spirály žlutou přízí). Vytkávaný kosočtvercový vzor se téměř ztrácí pod mohutností útku, slouží tu spíše jako vizuální zdůraznění struktury ručně předené příze a nadýchaného charakteru celé šály. 

Šála je 44 cm široká a 210 cm dlouhá, a na obou koncích má 11 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu