Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

"Svéhlavý" pléd č. 794

Pléd s vlastním názorem pro majitele s podobnou náturou.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 520
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Hnědá, Fialová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Série: Svéhlavá
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Pléd z mé "Svéhlavé" série, ve které vzniklo pět kousků kombinujících tenkou osnovu a silnější útek. Zatímco osnova je u každého z pěti z trochu jiného materiálu, v útku kombinují vždy 4 barvy jemného čistého merina, v širokých pruzích či blocích. Plédy v této sérii pro mne byly malým cvičením v improvizaci a barevných kombinacích. Patří spíše k teplejším kouskům z mé nabídky a jsou velmi jemné a neměly by kousat, pokud nejste alergičtí na ovčí vlnu. 

Tento konkrétní kousek má světle hnědou osnovu ze směsi merina (60 %), jačí strsti (30 %) a hedvábí (20 %). Útek z jemného silného merina má čtyři barevné bloky - hnědofialový, pestrý s převládající zelenou, hnědý a pestrý v zemitých barvách. Je 72 cm široký, 185 cm dlouhý a na obou koncích má 16 cm dlouhé zakroucené třásně.  

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu