Upřeďte si na čepici

(základy předení na vřetánku)

P6018683

Láká vás předení ale nevíte kde začít? Chcete si vyrobit textilní doplněk od základu? Umíte plést a háčkovat, ale chcete svůj koníček posunout ještě dál? Chcete si osvojit textilní řemeslo, které můžete vzít kamkoliv sebou? Zvažujete nákup kolovrátku, ale ještě před investicí chcete vyzkoušet, o čem vlastně předení je? 

Pokud je odpověď alespoň na jednu z otázek ano, mohl by vás zaujmout právě tento půldenní kurz. Podíváme se na různé přadné materiály, rostlinné i živočišné. Řekneme si během něj o čem předení vlastně je a jaké jsou jeho základy. Vyzkoušíme si základy přípravy rouna pro předení. Ukážeme si různé typy vřetánek, většinu z nich budete moci sami vyzkoušet. Příst budeme z jemného merina, které je příjemné na dotek, a přízi z něj můžete snadno využít pro své projekty. Povíme si o tom jak hotovou přízi dále zpracovat skaním do vícenitky, a jak přízi doma dokončit aby bylo možné s ní dále tvořit. 

Na kurz jsou vyčleněny celkem 3 hodiny, buď v dopoledních nebo odpoledních termínech. Je určen pro 2 až 4 účastníky. Tento počet by měl zajistit individuální přístup, dostatek prostoru na zvídavé dotazy i dostatek prostoru pro vlastní kreativitu všech účastníků. 

Termíny a jejich obsazenost:

sobota 7. 8. 2021, dopoledne 10-13 hodin: 3 volná místa 

Místo konání:

Pracovna spolku Zenárna, Na Sioně 329/4 (hned vedle bistra Za rohem), Kutná Hora. Pracovna je 10 minut chůze od nádraží Kutná Hora město nebo autobusového nádraží v Kutné Hoře, v blízkosti Pracovny lze také zaparkovat osobní automobil. 

Cena kurzu a rezervace:

Cena kurzu je 500 Kč
 
Kurz můžete rezervovat na emailu anna@annine.cz, následně vám zašlu podklady pro zaplacení kurzovného bankovním převodem. Místo vám budu napevno rezervovat po obdržení platby na účet. Účastnický poplatek je nevratný, ale můžete za sebe najít náhradu, a nebo, pokud se ozvete alespoň týden před rušeným termínem, můžeme se domluvit na náhradních datech. 
 
V ceně kurzu je zahrnut veškerý potřebný materiál a zapůjčení potřebných nástrojů. Abyste mohli pokračovat v předení hned po příchodu domů, z kurzu si odnesete jedno turecké vřetánko vytišněné na 3D tiskárně. Máte-li doma vlastní rouno nebo jiný přadný materiál, se kterým byste chtěli zkusit pracovat, neváhejte jej vzít sebou. To platí i pro vlastní vřetánka nebo jiné nástroje na předení
 
Na místě je možné si uvařit čaj nebo kávu, nebo se občerstvit v bistru Za Rohem ve vedlejším vchodu. 

Co se naučíte: 

  • O různých přadných materiálech a jejich původu a užití v minulosti i současnosti. 
  • Základy práce s nástroji pro přípravu rouna na předení. 
  • Jaká existují vřetánka. 
  • Základní techniky předení na vřetánku. 
  • Metody pro dokončení příze a její přípravu pro další použití. 
Zpět do obchodu