Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Upřeďte si na čepici

(základy předení na vřetánku)

P6018683

Láká vás předení ale nevíte kde začít? Chcete si vyrobit textilní doplněk od základu? Umíte plést a háčkovat, ale chcete svůj koníček posunout ještě dál? Chcete si osvojit textilní řemeslo, které můžete vzít kamkoliv sebou? Zvažujete nákup kolovrátku, ale ještě před investicí chcete vyzkoušet, o čem vlastně předení je? 

Pokud je odpověď alespoň na jednu z otázek ano, mohl by vás zaujmout právě tento půldenní kurz. Podíváme se na různé přadné materiály, rostlinné i živočišné. Řekneme si během něj o čem předení vlastně je a jaké jsou jeho základy. Vyzkoušíme si základy přípravy rouna pro předení. Ukážeme si různé typy vřetánek, většinu z nich budete moci sami vyzkoušet. Příst budeme z jemného merina, které je příjemné na dotek, a přízi z něj můžete snadno využít pro své projekty. Povíme si o tom jak hotovou přízi dále zpracovat skaním do vícenitky, a jak přízi doma dokončit aby bylo možné s ní dále tvořit. 

Na kurz jsou vyčleněny celkem 3 hodiny, buď v dopoledních nebo odpoledních termínech. Je určen pro 2 až 4 účastníky. Tento počet by měl zajistit individuální přístup, dostatek prostoru na zvídavé dotazy i dostatek prostoru pro vlastní kreativitu všech účastníků. 

Termíny a jejich obsazenost:

sobota 7. 8. 2021, dopoledne 10-13 hodin: 3 volná místa 

Místo konání:

Pracovna spolku Zenárna, Na Sioně 329/4 (hned vedle bistra Za rohem), Kutná Hora. Pracovna je 10 minut chůze od nádraží Kutná Hora město nebo autobusového nádraží v Kutné Hoře, v blízkosti Pracovny lze také zaparkovat osobní automobil. 

Cena kurzu a rezervace:

Cena kurzu je 500 Kč
 
Kurz můžete rezervovat na emailu anna@annine.cz, následně vám zašlu podklady pro zaplacení kurzovného bankovním převodem. Místo vám budu napevno rezervovat po obdržení platby na účet. Účastnický poplatek je nevratný, ale můžete za sebe najít náhradu, a nebo, pokud se ozvete alespoň týden před rušeným termínem, můžeme se domluvit na náhradních datech. 
 
V ceně kurzu je zahrnut veškerý potřebný materiál a zapůjčení potřebných nástrojů. Abyste mohli pokračovat v předení hned po příchodu domů, z kurzu si odnesete jedno turecké vřetánko vytišněné na 3D tiskárně. Máte-li doma vlastní rouno nebo jiný přadný materiál, se kterým byste chtěli zkusit pracovat, neváhejte jej vzít sebou. To platí i pro vlastní vřetánka nebo jiné nástroje na předení
 
Na místě je možné si uvařit čaj nebo kávu, nebo se občerstvit v bistru Za Rohem ve vedlejším vchodu. 

Co se naučíte: 

  • O různých přadných materiálech a jejich původu a užití v minulosti i současnosti. 
  • Základy práce s nástroji pro přípravu rouna na předení. 
  • Jaká existují vřetánka. 
  • Základní techniky předení na vřetánku. 
  • Metody pro dokončení příze a její přípravu pro další použití. 
Zpět do obchodu