Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Utkejte si originální dekoraci

(kurz tkaní kruhové tapisérie)

P4158586Chcete sobě nebo jako dárek vyrobit originální dekoraci? Líbí se vám tkaní, ale chcete volnější ruku a popustit uzdu fantazii? Máte náladu na experiment s barvami a strukturou? Chcete si osvojit textilní řemeslo, které můžete vzít kamkoliv sebou? Máte doma zbytky přízí a látek a chcete je zhodnotit v zajímavém projektu?

Pokud je odpověď alespoň na jednu z otázek ano, mohl by vás zaujmout právě tento půldenní kurz. Ukážeme si během něj, jak využít kruhový rámeček nebo kostru jiného tvaru a připravit ji pro tkaní. Natáhneme si osnovu a probereme různé způsoby a techniky, kterými ji můžeme zatkat. Podíváme se, jak je možné tapisérii doplnit jednoduchým makramé, copánky, třásněmi nebo pramínky rouna. 

Na kurz jsou vyčleněny celkem 3 hodiny, buď v dopoledních nebo odpoledních termínech. Je určen pro 2 až 4 účastníky. Tento počet by měl zajistit individuální přístup, dostatek prostoru na zvídavé dotazy i dostatek prostoru pro vlastní kreativitu všech účastníků. 

Termíny a jejich obsazenost:

sobota 7. 8. 2021, odpoledne 14-17 hodin: 4 volná místa 

Místo konání:

Pracovna spolku Zenárna, Na Sioně 329/4 (hned vedle bistra Za rohem), Kutná Hora. Pracovna je 10 minut chůze od nádraží Kutná Hora město nebo autobusového nádraží v Kutné Hoře, v blízkosti Pracovny lze také zaparkovat osobní automobil. 

Cena kurzu a rezervace:

Cena kurzu je 500 Kč
 
P6018679Kurz můžete rezervovat na emailu anna@annine.cz, následně vám zašlu podklady pro zaplacení kurzovného bankovním převodem. Místo vám budu napevno rezervovat po obdržení platby na účet. Účastnický poplatek je nevratný, ale můžete za sebe najít náhradu, a nebo, pokud se ozvete alespoň týden před rušeným termínem, můžeme se domluvit na náhradních datech. 
 
V ceně kurzu je zahrnut veškerý potřebný materiál a zapůjčení potřebných nástrojů. Pokud ale máte doma zbytky přízí, rouna nebo ústřižky textilu, vezměte je sebou a můžeme je do vašeho výtvoru zakomponovat. Můžete si přinést i přírodniny, které do tkaniny zakomponujeme (větvičky, oblázky, sušené květy), nebo jiné drobné předměty a materiály (dráty, figurky, korálky).
 
Na místě je možné si uvařit čaj nebo kávu, nebo se občerstvit v bistru Za Rohem ve vedlejším vchodu. 

Co se naučíte: 

  • Jaké jsou vhodné materiály pro přípravu rámečku i osnovy, i pro samotné tkaní. 
  • Připravit kruhový nebo jiný rámeček pro tkaní. 
  • Natáhnout na rámeček osnovu. 
  • Různé techniky tkaní a aplikace příze, rouna a dalších textilních i netextilních materiálů. 
  • Způsoby zdobení tapisérie prvky mimo rámeček - copánky, drhanou krajkou, třásněmi apod. 
Zpět do obchodu