Utkejte si originální dekoraci

(kurz tkaní kruhové tapisérie)

P4158586Chcete sobě nebo jako dárek vyrobit originální dekoraci? Líbí se vám tkaní, ale chcete volnější ruku a popustit uzdu fantazii? Máte náladu na experiment s barvami a strukturou? Chcete si osvojit textilní řemeslo, které můžete vzít kamkoliv sebou? Máte doma zbytky přízí a látek a chcete je zhodnotit v zajímavém projektu?

Pokud je odpověď alespoň na jednu z otázek ano, mohl by vás zaujmout právě tento půldenní kurz. Ukážeme si během něj, jak využít kruhový rámeček nebo kostru jiného tvaru a připravit ji pro tkaní. Natáhneme si osnovu a probereme různé způsoby a techniky, kterými ji můžeme zatkat. Podíváme se, jak je možné tapisérii doplnit jednoduchým makramé, copánky, třásněmi nebo pramínky rouna. 

Na kurz jsou vyčleněny celkem 3 hodiny, buď v dopoledních nebo odpoledních termínech. Je určen pro 2 až 4 účastníky. Tento počet by měl zajistit individuální přístup, dostatek prostoru na zvídavé dotazy i dostatek prostoru pro vlastní kreativitu všech účastníků. 

Termíny a jejich obsazenost:

sobota 7. 8. 2021, odpoledne 14-17 hodin: 4 volná místa 

Místo konání:

Pracovna spolku Zenárna, Na Sioně 329/4 (hned vedle bistra Za rohem), Kutná Hora. Pracovna je 10 minut chůze od nádraží Kutná Hora město nebo autobusového nádraží v Kutné Hoře, v blízkosti Pracovny lze také zaparkovat osobní automobil. 

Cena kurzu a rezervace:

Cena kurzu je 500 Kč
 
P6018679Kurz můžete rezervovat na emailu anna@annine.cz, následně vám zašlu podklady pro zaplacení kurzovného bankovním převodem. Místo vám budu napevno rezervovat po obdržení platby na účet. Účastnický poplatek je nevratný, ale můžete za sebe najít náhradu, a nebo, pokud se ozvete alespoň týden před rušeným termínem, můžeme se domluvit na náhradních datech. 
 
V ceně kurzu je zahrnut veškerý potřebný materiál a zapůjčení potřebných nástrojů. Pokud ale máte doma zbytky přízí, rouna nebo ústřižky textilu, vezměte je sebou a můžeme je do vašeho výtvoru zakomponovat. Můžete si přinést i přírodniny, které do tkaniny zakomponujeme (větvičky, oblázky, sušené květy), nebo jiné drobné předměty a materiály (dráty, figurky, korálky).
 
Na místě je možné si uvařit čaj nebo kávu, nebo se občerstvit v bistru Za Rohem ve vedlejším vchodu. 

Co se naučíte: 

  • Jaké jsou vhodné materiály pro přípravu rámečku i osnovy, i pro samotné tkaní. 
  • Připravit kruhový nebo jiný rámeček pro tkaní. 
  • Natáhnout na rámeček osnovu. 
  • Různé techniky tkaní a aplikace příze, rouna a dalších textilních i netextilních materiálů. 
  • Způsoby zdobení tapisérie prvky mimo rámeček - copánky, drhanou krajkou, třásněmi apod. 
Zpět do obchodu