Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná kostkovaná šála č. 843

Teplo španělských oveček a slunce do vašeho šatníku.

Momentálně nedostupné
Kód: 822
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Šedá, Žlutá, Fialová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Kostky

Kousek je momentálně vystaven v obchodě HU SOVA 104 v Kutné Hoře. Máte-li o něj zájem, kontaktujte mne prosím, nebo se stavte v obchodě. 

Pléd ze španělské vlny oveček merino. Rouno je získáváno na severovýchodě pyrenejského poloostrova, a příze zpracována tamtéž, šetrně a s použitím minima zásahů - před barvením není bělena a nemá úpravu superwash. Evropská vlna merino není tak jemná jako ta jihoamerická, nečekejte tedy hladké nekousavé vlákno. Přes svou drobnou kousavost je ale krásně měkké, a veškeré případné nepohodlí vám vynahradí hřejivostí. Je také mechanicky odolnější nežli hladké příze, nebude tedy tolik žmolkovat.  

Z nádherné barevnice této španělské příze jsem si pro svůj první tkaný kousek s ní vybrala dvě barvy, které patří k mým nejoblíbenějším - žlutou a modrou - a doplnila je o neutrální středně šedou a krásně hlubokou fialovou. Tyto čtyři barvy jsem do osnovy i útku rozložila tak, aby vytvářely pravidelné, přibližně 8,5 cm velké kostky. 

Pléd je 72 cm široký, 195 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu