Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála č. 647

Barvy podzimu v shetlandské vlně.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 238
2 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Rezavá, Žlutá, Hnědá, Fialová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Obdélníky
Položka byla vyprodána…

Šála či pléd z čisté vlny shetlandského typu. V osnově i útku jsem použila různé barvy této příze, laděné do hnědé, rezavé, žluté nebo fialové, i jednu přízi do těchto odstínů ručně barvenou. Ty pak vytvářejí nepravidelný obdélníkový vzor. Šála je trochu kousavější než jiné moje kousky, zato ale opravdu zahřeje. Je středně těžká, užití pro ni tedy najdete po celý rok. Jistě by slušela i podobně barevně laděnému interiéru.  

Šála je 52 cm široká, 190 cm dlouhá, a na obou stranách má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu