Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála č. 728

Vlna a pruhy - moje nejoblíbenější tkalcovská kombinace.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 231
2 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Fialová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Šála kombinující dvě různě vyrobené vlněné příze z dvou odlišných přadláckých kultur. V osnově jsem použila světle šedou dvounitku shetlandského typu, a v útku pruhy různých odstínů fialové v nečesané jednonitce z irského Donegalu. Kombinace může sice trochu kousat, ale zase velmi málo žmolkuje a při správné údržbě tak zaručuje dlouhověkost šály i při každodenním nošení. Svými rozměry bude vyhovovat buď těm, kdo chtějí více než jednou omotat kolem krku, nebo těm kteří preferují delší splývající konce. 

Šála je 32 cm široká, 220 cm dlouhá a na obou koncích má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu