Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála č. 729

Ovčí vlna dvakrát jinak.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 230
2 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Vínová, Žlutá, Červená, Oranžová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Šála kombinující dvě různě vyrobené vlněné příze s odlišnou kulturní tradicí: v osnově béžovou dvounitku z shetlandských ostrovů a v útku pruhy nečesané jednonitky z irského kraje Donegal. Hotová tkanina může citlivější z vás kousat, ale zase jen minimálně žmolkuje a při správné údržbě je pak šála velmi trvanlivá i při každodenním nošení. Rozměry šály, která je užší a delší než mé standardní kousky, jsem myslela především na ty z vás, kdo místo namuchlání jen kolem krku chcete také splývající konce šály, například podél klop kabátu. 

Šála je 32 cm široká, 220 cm dlouhá a na obou koncích má 14 cm dlouhé zakroucené třásně.  

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu