Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála s rybí kostí E022

Rybí kost a pruhy.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 714
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Rezavá, Zelená, Hnědá
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Pruhy, Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Šála z kvalitní ovčí vlny, která jen velmi málo žmolkuje. Při správné péči tedy nejen že vydrží desetiletí, ale bude stále vypadat jako nová. Daní za dlouhověkost je tu ale mírná kousavost použité příze. Je středně těžká a využijete ji po celý rok. Je ale užší, takže natažená kolem ramen nepokryje celá záda, ale jako šála bude nádherně rámovat každý kabát. Osnova je smrkově zelená, v útku se střídají v jedné polovině šály světle hnědé a tmavě hnědé pruhy, a ve druhé polovině dva odstíny hnědé a rezavé pruhy. Po celé délce je vytkaný vzor rybí kosti. Vzhledem k materiálu, barevnosti a vzoru doporučuji k pozornosti především pánům. 

Šála je 37 cm široká, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu