Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 883

Barevná kombinace, která mi nedala přes rok spát.

Momentálně nedostupné
Kód: 876
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Růžová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Kostka

O tomhle kousku jsem přemýšlela více než rok. Tak dlouho mi trvalo přesvědčit sebe sama, že stojí za to zkusit dát tyhle dvě barvy vedle sebe. Moc se mi líbily, ale zároveň mi to přišlo jako trochu šílený nápad. Po každém procházení vlněných zásob na mě tyhle dvě vybafly, ale jejich čas přišel až teď. Jsem zvědavá, co na ně povíte vy. 

Pléd jsem utkala z tenké příze z oveček Bluefaced Leicester, kterou nabarvila německá nezávislá barvířka pracující pod značkou Das Mondschaf. Příze je mírně kousavá, ale krásně měkká, hřejivá a při správné péči slibuje dlouhověkost. Pravidelné střídání tmavě růžové a tmavě zelené v osnově i útku vytváří čtverce o velikosti přibližně 18,5 cm. 

Pléd je 75 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. Ale přes svou velikost je díky použité tenké přízi lehký a vzdušný.

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu