Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 1110

Téměř pravidelné kostky v barevné explozi. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2160
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Pestrobarevný
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala ze zbytkových klubíček čistě vlněných tenounkých přízí. V osnově jsem použila vícenitky, v útku pak jednonitky. V osnově jsem je uspořádala v barevném spektru od nejsvětlejší po nejtmavší, v útku jsou pak střídány spíše kontrastně, aby kostky nezanikaly. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala s přebytky z předchozích projektů, ne vždy vyšlo klubko na celý pravidelný pruh, a tak v něm najdete pár prohřešků vůči přísné pravidelnosti. Kousek patří k těm nejjemnějším které tkám na stavu s pevným listem, ale díky materiálu dokáže zahřát. Nebála bych se jej tedy doporučit pro celoroční nošení: v zimě nachumlaný až ke krku, v létě složený v kabelce a připravený kdykoliv zateplit. Je to výborný společník na cestování nebo do klimatizované kanceláře.  

Pléd je 57 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu