Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd s kostkami č. 829

Barevný experiment, který jsem prostě musela zkusit.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 813
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Všechny
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Kostky, Barevný přechod
Položka byla vyprodána…

Pléd z kvalitní ovčí vlny, která jen velmi málo žmolkuje. Při správné péči tedy nejen že vydrží desetiletí, ale bude stále vypadat jako nový. Daní za dlouhověkost je tu ale mírná kousavost použité příze. Je středně těžký, takže jej doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější jej ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. 

Pléd jsem utkala z 20 různých barev pokrývajících celé barevné kolo, od žluté přes červenou, vínovou, fialovou, modrou a zelenou zpět k zeleno-žluté. Barvy jsem do osnovy natáhla po 16 nitích, a v útku je střídala po přibližně 10 cm. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala se zbylými klubíčky z ostatních projektů, ne všechny barvy v útku vystačily na celých 10 cm. Snažila jsem se ale dosáhnout pozvolného barevného přechodu a rovnoměrného zastoupení všech barevných rodin.

Díky těmto barevným přechodům můžete způsobem, kterým si šálu omotáte kolem krku, ovlivnit její celkové barevné vyznění.  

Pléd je 66 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu