Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný kašmírový pléd č. E145

Nápaditý velký vzor v nezvyklé barevné kombinaci. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2578
4 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Růžová
Materiál: Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Kousek jsem setkala svou v poslední době nejoblíbenější (byť pracnou) technikou, podle vlastního návrhu. Dvě platnové vrstvy, každá v jiné barvě, se tu prolínají tak, že vytvářejí vzor, který je na stavu sice pravoúhle přísný, ale po vyprání se zaoblí do růžic, meandrů, kruhů či oválů. Z každé strany je vzor jiný. Využila jsem netradiční barevnou kombinaci - světle růžovou a tmavě modrou - v kašmírové přízi velmi vzdušné konstrukce. Několik dvounitek je tu jen jemně seskáno, takže příze působí silně, ale není těžká. Kousek nezklame ani v tom největším mraze, ale díky výrazné grafické kresbě poslouží i jako netradiční doplněk formálního oděvu. 

Pléd je 33 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejtena to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu