Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný pléd s kašmírem E155

Temné meandry dvoubarevného labyrintu.

Skladem (1 ks)
Kód: 2725
4 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Bordó
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 0 (rostlinná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Vytkávaný

Pléd jsem utkala ze silnější příze z merina (70 %) a kašmíru (30 %), kterou jsem ještě před tkaním nabarvila. Na původní světle hnědou barvu jsem vrstvila tmavě modrou a bordó, a podklad tak dává těmto barvám hloubku a živost. Použila jsem techniku dvojité tkaniny (modré a bordó), které se proplétají v rafinovaném opakujícím se vzoru hvězdic, oválů a bludišť. Vzhledem k síle použitých přízí a jejich zdvojení je pléd silnější a tvoří kolem krku krásný chumlací objem. Můžete jej ale také přehodit ležérně přes ramena, a pak bude zdobit téměř jako nápadný šperk.   

Pléd je 49 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 15 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu