Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Žlutý merino šál s hedvábím č. 779

Lehký široký sluneční pléd.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 517
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Hnědá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

 

Široký a lehký pléd ze směsi merina (80 %) a hedvábí (20 %). Přízi jsem před tkaním nabarvila do jasné tmavší žluté s drobnými hnědavými místy, která se občas objevují v osnově i v útku a celek tak oživují. Pléd patří k těm nejlehčím, které tkám, je tedy ideální jako přehoz přes ramena místo svetru pro chladné letní večery, ale nařasený blízko ke krku jej díky hřejivému merinu využijete i v zimě. Je krásným doplňkem a detailem i k formálnímu oblečení.  

Pléd je 73 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu