Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

"Grafická" šála č. 1208

Řekl tu někdo piškvorky? 

Skladem (1 ks)
Kód: 2741
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Vínová, Žlutá, Fialová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Kostky, Ručně barvená příze

K téhle technice utíkám vždycky, když si obzvlášť potřebuju tkaním zvednout náladu. Nevím čím to je, ale pohled na tyhle barevně blokující minikostky nutí koutky mých úst směrem vzhůru. Snad i své budoucí majitelce či majiteli bude dělat dobrou náladu. Použité příze pocházejí z přebytků italských pletáren a přádelen, a před tkaním jsem je v přadenech nabarvila. Tenčí přízi v osnově a části útku na chladně žlutou, o poznání silnější do fuchsiového či cyklámenového melíru. Kousek je sice silnější, ale tkala jsem jej užší tak, aby bylo možně jej třeba jen přehodit kolem krku jako nápadný náhrdelník, a přitom netížil a neobtěžoval objemem. Zároveň jej ale můžete namuchlat až ke krku a pak zahřeje. 

Šála je 34 cm široká, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu