Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Bavlněný pléd č. 1033

Pokud hledáte veganský šál, ale nechcete slevit ze svých nároků na hebkost. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1395
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Pléd utkaný ze dvou tlouštěk jemné bavlny pima. Tenčí krajkovou přízi jsem použila v osnově, silnější, s velmi jemným zákrutem, v útku. Obě příze jsem před tkaním nabarvila netoxickými barvami na bavlnu a rostlinná vlákna, s převládajícími odstíny modré, žlutými momenty, a občasným probleskem do zelena tam, kde se modrá se žlutou setkaly. Pléd využijete celoročně, vzhledem ke své síle zahřeje i v zimních měsících, a v létě bude izolovat od tepla. 

Pléd je 57 cm široký, 205 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Bavlněný materiál se sice při praní nesrazí, ale pokud má vydržet dlouho a v dobré kondici, přesto doporučuji věnovat mu péči. Perte raději v ruce a v samostatně (vzhledem k tomu, že je barven ručně, může ještě při prvních praních pouštět barvu). Použijte jen malé množství pracího prostředku na jemné prádlo. Ždímejte opatrně, a raději pomačkáváním nežli kroucením, a sušte vodorovně rozložené mimo přímé sluneční světlo.

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu