Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Chlupatý pléd č. 1125

Objem. Bez tíže. A bez umělých vláken. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2184
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Hnědá, Červená
Materiál: Vlna alpaka, Ovčí vlna merino, Bavlna
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Lehounký a přesto nadýchaný a objemný pléd z promyšlené směsi baby alpaky (38 %), bavlny (37 %) a merina (25 %). Bavlněná vlákna tvoří pevný základ, který obklopuje velejemná alpaka a merino tak, že vytváření povrch s jemným, ale hutným chloupkem. Příze tak připomíná obdobné mohérové či alpakové chlupatky, ale na rozdíl od nich není zpevněna žádným umělým vláknem, a svými chloupky nedráždí, a také je mnohem méně pouští. Jinak se ale chová podobně - chloupky zaplní prostor mezi jednotlivými nitěmi, a tak lze přízi tkát velmi volně, a přesto je tkanina soudržná a neprofoukne. Celek je tak velmi lehký (kolem 160g). Přízi jsem před tkaním barvila do odstínů letního smíšeného lesa, s občasným hnědým či temně červeným detailem. Světlá bavlněná vlákna v základu příze zůstala díky zvolené metodě zpracování téměř bez barvy, a lehounce skrze tmavé zelené prosvítají. 

Šál je 51 cm široký, 205 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu