Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábná pruhovaná šála č. 642

Dvojí hedvábí v jemné a vzdušné kombinaci. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 664
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Hnědá, Růžová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Šála či pléd z buretového a divokého hedvábí. V osnově jsem použila tenčí buretovou starorůžovou přízi s jemnými světlejšími nopky, v útku různé barvy silnější příze s pestrými nopky, v pravidelných pruzích širokých 9 cm. Šál je krásně splývavý a má jemný nenápadný lesk. Doporučuji jej především do teplejších ročních období, ale otužilejším z vás bude stačit i přes zimu, například dovnitř velkého límce kabátu.

Pléd je 53 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako výrobky z vlny, i hedvábný pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu