Pléd z buretového hedvábí č. 816

Vlastnoručně utkáno i nabarveno. 

Skladem (1 ks)
Kód: 719
3 100 Kč
Kategorie: Čisté hedvábí a směsi s hedvábím
Barva: Modrá, Tyrkysová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný

 

Pléd z buretového hedvábí, které jsem nejen utkala, ale také nabarvila. Při barvení v přadenech jsem použila různé odstíny modré a několik záblesků tmavě tyrkysové, které se v hotové tkanině nepravidelně kříží. Pléd je středně těžký, a díky vlastnostem buretového hedvábí jej využijete po celý rok. Je to skvělý společník na cestování nebo do klimatizovaných prostorů, díky jemnému lesku a splývavosti jej využijete i při formálních událostech. Přizpůsobí se vašemu outfitu, ať to budou jemné květované letní šaty nebo neformální kombinace džínů a sportovního saka. 

Pléd je 51 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky i tento pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem