Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábná šála č. 1118

Tón v tónu letního nebe a buretové hedvábí.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2175
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala z čistého buretového hedvábí (tussah), které jsem před tkaním nabarvila do středně modrých odstínů. Díky ručnímu barvení není barva na přízi rovnoměrná, a tak po setkání vytváří zajímavá křížení a dává vyniknout struktuře této nopkaté příze. Příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, a barvila jsem ji netoxickými syntetickými barvami. Hedvábí je ideální materiál na léto, kdy izoluje od okolních vysokých teplot. Ale podobnou službu prokáže i v zimě, jen zahřeje o něco méně, než například vlna. 

Pléd je 55 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina hedvábných a vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu