Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábná šálka č.1026

Tkaná lehkost.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1387
2 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Šedá
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Barevné nopky
Položka byla vyprodána…

Šála z divokého hedvábí (tussah) ve světle hnědé barvě a s béžovými nopky. Oproti mým ostatním hedvábným kouskům je z ještě tenčí příze, setkaná je téměř pavučinová, a celkově krásně lehká. Přes svou vzdušnost a zdánlivou jemnost je ale díky hedvábí pevná. Vzhledem připomíná gázu, ale ozvláštňují ji kontrastní světlejší nopky, a obecně nepravidelná struktura. 

Šála je 35 cm široká, 205 cm dlouhá, a na obou koncích má 14 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu