Hedvábná vytkávaná šála E126

Písek, moře, a závrať v dálek. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2149
3 700 Kč
Kategorie: Čisté hedvábí a směsi s hedvábím
Barva: Modrá, Písková
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevné nopky
P4200035
V kamenné prodejně

Kousek je v současnosti vystaven v kutnohorském obchodě Hu Sova 104. Máte-li o něj zájem, obraťte se přímo na obchod, nebo napište mně.

Šál z lehce nopkatého buretového hedvábí, v osnově světle džínově modrého, v útku zlatavě pískového, které jsem setkala v lehce ozvláštněném husím oku. Tenounká příze se komplexním keprovým vzorem násobí, až zdvojuje, a dává vzniknout silnější, ale přesto nádherně vzdušné a splývavé látce, která se barevně proměňuje pod různými úhly dopadu světla. Hedvábí spíše izoluje než by hřálo, takže jej využijete nejen v zimě jako ochranu před chladem, ale pomůže i v létě proti horku. Narozdíl od i té nejjemnější vlny zaručené nepokouše ani nejcitlivější z vás. Barevně kousek není usedlý, a přesto je klasický. Modro-béžová kombinace je navýsost unisex a nadčasová, a tak si ji může užít celá domácnost. 

Šál je 43 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných a hedvábných výrobků šál vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu