Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd č. 1114

Hořčičný, nenápadný, rafinovaný. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2165
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Hořčičná, Medová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd z čistého hedvábí tussah, které jsem před utkáním ručně nabarvila do hořčičných odstínů, s občasnými tmavšími či světlejšími momenty. Různě nabarvená místa v osnově i útku se kříží a vytváří nepravidelný a nenápadný vzor. Příze má jemné nopky, které celku dodávají hloubku a zajímavost. Materiál pochází z přebytků italských přádelen a pletáren. Hedvábí mohu vřele doporučit těm z vás, které i jemné merino kouše, a nebo pokud je na vás vlna příliš hřejivá. Hedvábí totiž spíše než by hřálo izoluje, ať už od okolní zimy, nebo tepla. Kousek využijete celoročně, a nebála bych se jej obléci ani k formální příležitosti.  

Pléd je 55 cm široký, 215 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina hedvábných a vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu