Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd č. 693

Buretové hedvábí v modrých a žlutých odstínech.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 77
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Nepravidelný
Položka byla vyprodána…

Ručně tkaný pléd z buretového hedvábí. V osnově je použitá tenčí světle modrá příze, v útku trochu silnější v trochu tmavších odstínech modré a žluté. Buretové příze vznikají spřádáním zbytků vznikajících při odmotávání hedvábí z kokonů bource morušového. Jsou méně lesklé než morušové hedvábí a jsou nepravidelně silné s drobnými barevnými nopky. Právě díky těmto vlastnostem podle vynikne při ručním zpracování. 

Pléd je široký 56 cm, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně.

Obdobně jako vlněné výrobky, i tento hedvábný pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu a hedvábí. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat.

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu