Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Hedvábný pléd KATU č. 21

Hedvábná balada o slunci, písku a moři.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2147
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Bílá, Tyrkysová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd, který tkadlena Kateřina (KATU) utkala z čistého buretového hedvábí. Použila dvě síly a několik odstínů úžasné japonské příze. V osnově a útku se střídají modré, tyrkysové, žluté, bílé, a melírované příze ve všech těchto odstínech tak, že vytvářejí nepravidelné kostky a pruhy. Jedná se o univerzální kousek, vhodný do letních dnů kolem ramen, i na zimu ke krku. Nezahřeje sice tolik jako vlna, spíš izoluje od vnějšího prostředí. Ale to znamená, že vás třeba i v horkém létě ochladí. Je to skvělý společník pro cestování, ale i při pobytu doma na zahradě či v městském parku vám bude šeptat o tajemných dálkách. 

Pléd je 43 cm široký, 200 cm dlouhý, a na obou koních má 13 cm dlouhé tenounké zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných a hedvábných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu