Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Jačí pléd č. 1166

Tenký a přeci zahřeje, nenápadný a přeci sofistikovaný. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2596
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Hnědá
Materiál: Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Tón v tónu, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd jsem utkala z čisté příze z jačí podsady v původně šedohnědé barvě, kterou jsem ve svých barvířských nádobách lehce překryla temně lahvově zelenou s občasnými žlutými detaily. Setkáním ručně barvené příze v jednoduché plátnové vazbě vznikají křížení různých odstínů šedohnědé a zelené. Z dálky pléd působí jednolitou městskou barvou, zblízka se můžete do nekonečna dívat na odstíny a nuance. Kousek je tenký, ale jačí vlákna zahřejí více nežli ovčí vlna, výhřevností je srovnatelný s kašmírem. 

Pléd je 53 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu