Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Jemný vlněný pléd č. 1108

Temná mořská zátočina.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2208
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Fialová, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Barevný přechod, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

V tomto kousku jsem využila příze obarvené dvěma různými způsoby. V osnově ručně barvenou v přadenech (od jedné německé nezávislé barvířky), a v útku před předením v rounu průmyslově obarvenou (opět německou) přízi s pomalým barevným přechodem. Společně vytvářejí nepravidelnou hru jemných proužků, měnících se odstínů, menších a větších barevných ploch. Kousek je velmi lehký, ale díky čistému vlněnému složení zahřeje. Zimomřivějším poslouží v teplejších měsících, ale pro otužilejší může být celoročním společníkem. 

Pléd je 56 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu